BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Be temos’ kategorija

Kur parduoti savo fotografijas?

2014-08-15

Nors daugelis fotografija užsiimančių žmonių į tai žiūri tik kaip į hobį bei būdą praleisti laisvam laikui, tačiau dalis tai daro ne tik dėl to, tačiau ir siekdami parduoti fotografijas bei iš to užsidirbti. Šiandien apžvelgsime keletą populiariausių būdų, norint parduoti autorines fotografijas.

Internetiniai aukcionai
Interneto erdvėje galime rasti daugybę įvairiausių viso pasaulio žmonėms prieinamų viešų aukcionų, kuriuose žmonės gali neribotai parduoti įvairius turimus daiktus, o kiti gauna galimybę juos pirkti. Būtent tokiuose aukcionuose vertėtų išbandyti parduoti ir savo darytas fotografijas – jų įdėjimas į aukcioną visiškai nieko nekainuos bei bus išties paprastas, o tuo atveju, jei jūsų darytos fotografijos bus išties geros, galite net neabejoti, jog bent vienas žmogus, pasiūlęs pinigų sumą už jas, tikrai atsiras.

Parodos
Kiekvienais metais visame pasaulyje vyksta daugybė įvairiausių viešų meno parodų, kuriose savo kūrinius gali demonstruoti kiekvienas. Jei manote, jog jūsų fotografijos yra pakankamai geros, kad galėtų būti pristatytos pasauliui – apsilankykite tokiose parodose bei pristatykite savo darytas fotografijas. Jei jos bus išties kokybiškos, atsiras ne vienas, susidomėjęs jūsų darbais bei galimybe juos nusipirkti.

Asmeninis puslapis
Jei esate atlikę pakankamai nemažai aukštos kokybės unikalių fotografijų, jums nereikia jokių renginių ar interneto programų, norint parduoti savo darbus. Viskas ko jums reikia – tai autoritė jūsų darbų svetainė. Tai leis ne tik garsinti jūsų vardą, tačiau ir leisti kiekvienam žmogui rasti jūsų darytus darbus, kuriais susidomėję žmonės galės su jumis susisiekti bei asmeniškai suderinti fotografijų pirkimo detales.

Rodyk draugams

Ką fotografuoti laisvalaikiu?

2014-08-15

Įvairių dalykų fotografavimas laisvalaikiu vis labiau populiarėja, nes tai yra puikus būdas atsipalaiduoti bei įdomiai praleisti laiką. Šiandien kalbėsime apie dalykus, kuriuos fotografuoti laisvalaikiu yra įdomiausia.

Augalai
Nors kiekvieną dieną praeiname pro dešimtis ar net šimtus skirtingų augalų, į juos praktiškai neatkreipiame dėmesio. Būtent užsiimant fotografija galima pagaliau skirti laiko augalų pažinimui – tai leis ne tik atrasti iki tol nepastebėtą gamtos grožį, tačiau ir sukurti unikalias fotografijas savo fotoaparatu.

Debesys
Nors nuolatos žvilgčioti į dangų bei fiksuoti praplaukiančius debesis ir gali atrodyti kvaila, tačiau pabandykite – jums tikrai patiks. Įdomių debesų formų ieškojimas bei užfiksavimas leis ne tik puikiai atsipalaiduoti, tačiau ir užfiksuoti puikių kadrų.

Žvaigždės
Išėjus naktį į lauką vien žvelgti į žvaigždes bei likti vienam su savo mintimis yra tiesiog fantastiškas jausmas. Vis dėlto, jį galima ir dar labiau pagerinti, žvaigždes fotografuojant, kas leis laikui bėgti nepastebimai. Jei norite tokį fotografijos būdą dar labiau paįvairinti, investuokite į teleskopus, kuriais galima fotografuoti – tai leis į dangaus gelmę pažvelgti dar giliau bei užfiksuoti dar įspūdingesnes fotografijas.

Gyvi padarai
Gyvų padarų stebėjimas neabejotinai yra vienas iš įdomiausių būdų praleisti laiką, kadangi kiekvienas gyvas padaras išsiskiria savitu elgesiu bei būdo savybėmis. Vis dėlto, tokią veiklą galite ir dar labiau paįvairinti paimdami į rankas fotoaparatą – tai leis ne tik stebėti, tačiau ir užfiksuoti įdomiausius įvairių vabalų ar gyvūnų gyvenimų momentus.

Rodyk draugams

10 svarbiausių fotografijų istorijoje

2014-08-15

Fotografijomis dažniausiai užfiksuojami žmonėms asmeniškai ypač svarbūs įvykiai kaip vestuvės, gimtadieniai ar kitos šventės. Vis dėlto, žmonijos istorijoje yra ir tokių fotografijų, kurios padarė didelę įtaką ne tik tam tikroms žmonių grupėms, o visai žmonijai – apie 10 svarbiausių iš jų šiandien ir kalbėsime.

10.Paskutinė vieša egzekucija naudojant gilijotiną. 1939m.

Nors kalbėdami apie egzekucijas dažniausiai galvojame apie senovę, tačiau netgi ir labiausiai civilizuotose visuomenėse jos egzistavo dar mažiau nei prieš šimtmetį, o menkai civilizuotose žemės kampeliuose yra atliekamos ir dabar. Vis dėlto, jei kalbėsime ne bet kokias egzekucijas, o tas, kuriose buvo naudota gilijotina, paskutinė atlikta viešai buvo užfiksuota fotoaparatu. 1939m. tokiu būdu buvo baudžiamas Eugen‘as Weidmann‘as, kaltintas vagystėmis.

Fotografijoje užfiksuota ne tik egzekucija, tačiau ir daugybė ją stebinčių žmonių. Stebina toks egzekucijos populiarumas? Tais laikais į egzekucijas nebuvo žiūrima kaip į pernelyg žiaurų aktą – brandūs žmonės rinkdavosi į tai kaip į viešą renginį, o motinos netgi vesdavosi savo vaikus, norėdamos parodyti kas atsitinka žmonėms, kurie daro blogus dalykus.

9.Nagasakis – 20 minučių po atominės katastrofos. 1945m.

1945. rugpjūčio 9 dieną Jungtinės Amerikos Valstijos ant Japonijos miesto Nagasakio numetė branduolinį užtaisą. Miestas buvo sunaikintas, o gyvybių neteko ne tik 40 000 iškart žuvusių žmonių, tačiau ir daugybė mirusių vėliau, kurių mirtis sukėlė nudegimai nuo cheminio ginklo ar radiacija.

Šis įvykis yra vienas iš kruviniausių per visą žmonijos istoriją. Jo žiaurumą puikiai prisiminti leidžia ir nuotrauka, daryta vos 20 minučių po bombos sprogimo – milžiniškas cheminių dūmų debesis nepalieka vilčių absoliučiai niekam.

8.Saulėtekis marse. 2005m.

Neperskaičius nuotraukos pavadinimo, tikriausiai niekaip nenuspėtumėte, jog ši nuotrauka yra atlikta ne mūsų planetoje. Marso saulėtekis yra išties panašus į tą, kurį galime išvysti žemėje – tai leidžia suprasti, jog taip toli esančios planetos gali būti netikėtai panašios į tą, kurioje gyvename mes.

Ši įspūdinga nuotrauka buvo atlikta marsaeigio Spirit, kai pastarasis važiavo per Gusev‘o kraterį. Pagrindinis tikslas, dėl kurio buvo atliekamos nuotraukos, buvo marso atmosferos tyrimas. Vis dėlto, šios nuotraukos puikiai pasitarnauja ne tik mokslininiu, tačiau ir daugybe kitų aspektų, leidžiančių į viską pradėti žiūrėti kitaip.

7.Solway konferencija. 1927m.

Solway konferencija buvo žinoma visame pasaulyje, kadangi joje rinkdavosi geriausi pasaulio mokslininkai bei diskutuodavo apie įvairius su darbu susjusius dalykus. Visi šie mokslininkai yra gerai žinomi individualiai iki pat šių dienų, tad visus juos matyti vienoje vietoje yra kažkas neįtikėtino.

Galinėje eilėje, šeštas iš kairės – Ervinas Šriodingeris, žinomas dėl savo pasiekimų kvantinės fizikos srityje. Jis taip pat puikiai žinomas dėl visame pasaulyje garsaus Šriodingerio katės paradokso, suformuluoto 1935m.

Vidurinėje eilėje, pirmas iš dešinės – Niels‘as Bohr‘as. Bohr‘as buvo vienas iš mokslininkų, dirbusių prie gerai žinomo Manheteno projekto, kurio žymiausias darbo rezultatas – atominės bombos sukūrimas. Jo darbas prie šio projekto bei įvairūs asmeniniai pasiekimai leidžia jį vadinti vienu iš moderniosios fizikos atradėjų.

Priekinėje eilėje trečia iš kairės – Marie Curie. Ji pirmoji atrado terminą radioaktyvumas bei tapo pirmąja moterimi, apdovanota Nobelio Premija. Ji taip pat yra viena iš nedaugelio žmonių, gavusių šią premiją dviejose skirtingose srityse – chemijoje ir fizikoje.

Žmogų, sėdintį pirmoje eilėje, penktoje vietoje iš dešinės, turėtų atpažinti kiekvienas – juk tai pats Albertas Einšteinas! Jis padarė didelė įtaką žmonijai dirbdamas su kvantine fizika bei sukūrė realiatyvumo teoriją. Jis taip pat yra gerai žinomas ir dėl visame pasaulyje garsios formulės E=mc2. Dėl visų jo pasiekimų, šiomis dienomis jo pavardė jau yra tapusi sinonimu žodžiui genijus.

Be paminėtų mokslininkų, šiame žmonių būryje galima atrasti ir dar ne vieną gerai žinomą veidą. Būtent dėl to, ši nuotrauka yra tikrai verta paminėjimo, nes kitos tokios nuotraukos, kurioje būtų tiek dabartiniam mūsų gyvenimui svarbių asmenybių, nebuvo, nėra, ir vargu ar kadanors bus.

6.Alternatyvus Tiananmeno aikštės vaizdas. 1989m.

Tiananmeno aikštės protestai 1989m. yra vienas iš garsiausių 20 amžiaus įvykių. Tikriausiai daugelis yra matę Tank Man fotografiją, atliktą tuo pačiu metu kaip ir ši fotografija, tačiau iš kito kampo. Joje matoma tankų eilė, prieš kurią matomas atsistojęs vienintelis žmogus, kuris ilgą laiką buvo laikomas protestuotoju.

Vis dėlto, kiek galime matyti iš šios nuotraukos, jis tebuvo paprastas žmogus, einantis gatve bei rankose nešantis bakalėjos pripildytus maišelius. Vis dėlto, galime matyti tai, jog visi aplinkiniai bėga iš aikštės, kai tuo tarpu minėtas žmogus ramiai tvarko savo kasdieninius reikalus. Būtent tai ir leidžia išreikšti jam didelę pagarbą, bei netgi žinant, jog jis buvo tiesiog paprastas žmogus, jis įrodė, jog netgi pats papraščiausias vienintelis žmogus, dėka ryžto bei drąsos, gali net pats to nepastebėdamas padaryti didžius dalykus.

5.Degantis vienuolis. 1963m.

Ši šokiruojanti fotografija užfiksavo Quang Duc‘ą, vienuolį, susideginusį Saigon‘o sankryžoje. Jis susidegino protestuodamas prieš budistų persekiojimą, organizuotą Pietų Vietnamo vyriausybės. Šis persekiojimas žymiai suvaržė budistų galimybes skleisti savo tikėjimą bei nuomonę, tad buvo nuspręsta, jog tokiam vyriausybės elgesiui turi būti duotas atsakas.

Quang Duc‘as išlipo iš automobilio tiesiai prieš Kambodžos ambasadą, lydimas dar dviejų vienuolių. Jis ramiai atsisėdo į tradicinę meditacijos poziciją, o tuo tarpu likę vienuoliai apipylė jį benzinu nuo galvos iki kojų. Quang Duc‘as net nekrūptelėjo, kai vienas iš vienuolių uždegė dektuką bei juo išžiebė liepsną aplink Quang Duc‘ą.

Šis protestas tikrai neliko nepastebėtas bei jau per keletą pirmų valandų žinia apie jį sparčiai apskriejo pasaulį. „Iki šiol nebuvo, ir vargu ar bus kita tokia nuotrauka, sukelianti tiek įvairiausių emocijų“- teigė buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas John‘as F. Kennedy.

4.Versalio sutarties pasirašymas. 1919m.

Versalio taikos sutartis buvo viena iš esminių sutarčių, pabaigusių pirmąjį pasaulinį karą. Ši sutartis yra gerai žinoma ir dėl milžiniškų reparacijų Vokietijai, kurios tiesiogine ta žodžio prasme sužlugdė šalies ekonomiką. Įdomu tai, jog šias reparacijas Vokietija mokėjo net iki 2010-ųjų.

3.Tenzing‘as Norgay‘us Everesto kalno viršūnėje. 1953m.

Mes, žmonės, turime įgimtą norą kažką užkariauti – kitą civilizaciją, naujas žemes ar tiesiog pačią gamtą. Tai leidžia atrasti vis kažką naujo bei nesustoti judėti pirmyn. Vienas iš tokių įkvepiančių pavyzdžių – pirmasis įkopimas į Everesto kalno viršūnę.

Tenzingas Norgay‘us ir jo kompanijonas iš Naujosios Zelandijos Edmund‘as Hillary buvo pirmieji žmonės pasaulyje, pasiekę Everesto kalno viršūnę. Jie kalno viršūnėje praleido tik maždaug ketvirtį valandos. Per tą laiką E. Hillary atliko garsiąją Tenzingo Norgay‘aus, laikančio rankoje ledo kirtiklį, fotografiją. T. Norgay‘us siūlė nufotografuoti ir savo kompanijoną, tačiau pastarasis atsisakė. Duetas atliko dar keletą fotografijų prisiminimui bei pradėjo pavojingą kelionę kalnu žemyn.

2.Tolimas Hubble visatos vaizdas. 2003m.

2003m., Hubble teleskopas buvo sukoncentruotas darbui į vieną nedidelį galaktikos plotą, kas leido žmonijai išvysti dar neregėtą galaktikos „gylį“. Kai mokslininkai nustatė didžiausią žemės teleskopą darbui šioje vietoje, nedaugelis tikėjosi atrasti kažką įdomaus bei naujo. Peržvelgę teleskopo atliktas fotogafijas jie suprato kardinaliai klydę, kadangi Hubble teleskopas sugebėjo pažiūrėti į tokią tolimą visatos dalį, į kokią žmonija pažvelgusi dar nebuvo. Ši fotografija tapo ypač svarbi mokslininkams, kurie gavo galimybę daugiau sužinoti apie įvairias mums iki tol nepasiekiamomis buvusias galaktikas bei pradėti jų tyrimus.

Ši fotografija taip pat leidžia suprasti kokie iš tikrųjų mes esame maži bei tai, jog įvairūs rasiniai, lyčių ar tautybių skirtumai visiškai netenka prasmės. Vis dėlto, gaila dėl to, jog panašu, jog dalis tautų to vis dar nesupranta – galbūt žmonija dar tiesog nepribrendo apie visatą sužinoti dar daugiau.

1.Pėdsakas mėnulyje. 1969m.

Liepos 20-ą, 1969m., žmogus pirmą kartą žmonijos istorijoje paliko pėdsaką ne mūsų planetoje. Astronautas Neilas Armstrongas sukūrė istoriją – jis buvo pirmasis žmogus, savo kojomis palietęs paviršių, kuris nebuvo mūsų planetoje. Šis įvykis buvo tiesiogiai transliuojamas visame pasaulyje, o jį dar labiau išgarsino ir N. Armstrongo tiesiogiai ištarti žodžiai – „Tai mažas žingsnis žmogui, tačiau tai milžiniškas šuolis į priekį visai žmonijai“.

N. Armstrongas ir jo kolega Buzz‘as Aldrin‘as artimiausias keletą valandų mėnulyje praleido rinkdami įvairias uolienas tyrimams, o tuo tarpu trečiasis įgulos narys, Michael‘is Collins‘as, liko kosminėje kapsulėje. Apollo 11 pavadintas erdvėlaivis į žemę saugiai sugrįžo jau po kelių dienų, liepos 24-ąją.

Ypač įdomu tai, jog mėnulyje visiškai nėra vėjo. Būtent dėl to, nesvarbu kas nutiks žmonijai mūsų planetoje, mėnulyje milijonus metų išliks žmogaus paliktas pėdsakas.

Rodyk draugams

Populiariausios vestuvių fotografų paslaugos

2014-08-14

Nors kalbėdami apie vestuvių fotografus dažniausiai įsivaizduojame jų darbą kaip tiesiog vestuvių fotografavimą, tačiau šis pagrindinis darbas gali išsiplėtoti į daugybę papildomų paslaugų. Būtent apie tas, kurios yra populiariausios Lietuvoje, šiandien ir kalbėsime.

Priešvestuvinė fotosesija
Priešvestuvinės fotosesijos vis labiau populiarėja, nes tai tampa puikia galimybę išnaudoti vestuvių fotografą kuriant ir įvairias temines nuotraukas, kurias galima panaudoti ir paįvairinant pačią vestuvių šventę. Dažniausiai tokių fotosesijų kaina siekia apie 100 eurų.

Foto-filmų kūrimas
Foto-filmai – tai iš vestuvių šventės metu padarytų nuotraukų kuriami vadinamieji filmai, kuriuose iš eilės perteikiamos geriausios vestuvių nuotraukos, o į šį filmą dar labiau įsijausti leidžia tematiką atspindinti foninė muzika. Tokie foto-filmai vis labiau populiarėja, nes prisiminti vestuvių ceremoniją taip yra žymiai papraščiau, nei pačiam vartant šimtus padarytų nuotraukų. Tokio filmo kaina dažniausiai yra panaši į priešvestuvinės fotosesijos – taip pat apie 100 eurų.

Foto-knygų kūrimas
Šiomis dienomis fotografijos dažniausiai yra naudojamos kompiuteriais, o virtualios fotografijos tikrai nėra tokios sentimentalios kaip tos, kurias galime laikyti rankose. Būtent dėl to, vis daugiau žmonių užsisako vestuvių foto-knygas, į kurias yra sudedamos svarbiausios vestuvių šventės nuotraukos . Tokios foto-knygos, priklausomai nuo dydžio bei dizaino, dažniausiai kainuoja 100-200 eurų.

Geriausių vestuvių nuotraukų WEB galerija
Norint pasidalinti vestuvių fotografijomis su svečiais, visiems jas siųsti internetu yra tiesiog nepatogu, o išvežioti atspausdintas nuotraukų kopijas yra dar labiau varginantis darbas. Būtent dėl to, visų šių nepatogumų galima išvengti užsisakant geriausių vestuvių nuotraukų WEB galerijos kūrimą, kurioje šventės nuotraukas galės matyti visi vestuvių šventės dalyviai.

Rodyk draugams

Svarbiausi įgūdžiai vestuvių fotografavimui

2014-08-14

Vestuvių fotografija neabejotinai yra kiekvieno pradedančiojo fotografo svajonė. Fotografuojant vestuves per 2 dienas galima uždirbti net iki 2000 eurų, kas yra tiesiog milžiniška suma. Vis dėlto, tokios sumos yra suprantamos, kadangi profesionaliems vestuvių fotografams reikia daugybės įvairiausių įgūdžių – apie svarbiausius iš jų šiandien ir kalbėsime.

Komunikabiumas
Komunikabilumas, užsiimant vestuvių fotografija, yra neabejotinai viena iš svarbiausių savybių. Fotografuojant vestuves, jūs turite ne tik užfiksuoti momentus – jūs turite juos ir sukurti, o tam reikia bendrauti su kiekvienu žmogumi, siekiant tobulo rezultato. Būtent dėl to, komunikabilumas bei mokėjimas perkelti savo idėjas į žodžius, profesionaliam vestuvių fotografui yra labai svarbūs.

Fantazija
Nors kalbėdami apie fotografiją kaip apie meną, kalbame apie įvairių gamtos reiškinių fotografavimą, tačiau vestuvių fotografavimas taip pat yra menas – menas sukurti įdomias kompozicijas bei mokėti jas pateikti. Būtent dėl to, kaip ir betkurioje meno šakoje, fantazija yra ypač svarbi ir fotografuojant vestuves, kadangi tik ji gali leisti sukurti įdomias tiek ir asmenines, tiek ir grupines kompozicijas.

Drąsa
Fotografuojant vestuves, bus ne vienas momentas, kai tapsite pagrindiniu vestuvių šventės dėmesio centru. Būtent dėl to, drąsa yra ypač svarbi, nes jei būsite kuklus bei neturėsite pakankamai drąsos ne tik bendrauti, tačiau ir vadovauti kelioms dešimtims žmonių – jūsų darbas gali baigtis katastrofa.

Ryžtas
Jei jums kyla idėja dėl vestuvių fotografijos – drąsiai ją pasiūlykite jaunąjai arba jaunikiui. Būkite ryžtingas bei dalinkitės savo idėjomis, o ne darykite viską šabloniškai – tai leis sukurti daugybę išskirtinių fotografijų, žymiau labiau pagyvinančių jūsų darbą bei galutinį jo rezultatą.

Rodyk draugams

Kaip iš fotografijos galima užsidirbti?

2014-08-14

Šiomis dienomis vis daugiau žmonių atsisako savo hobių bei pomėgių bei vietoj jų ieško galimybių užsidirbti, kadangi pinigai šiomis dienomis turi tiesiog milžinišką svarbą. Vis dėlto, kai kuriais atvejais hobis ar pomėgis gali pavirsti ir į puikų uždarbio būdą. Būtent tokia situacija gali susidaryti ir su fotografija – apie tai, kaip iš jos galima užsidirbt, šiandien ir kalbėsime.

Vestuvių fotografavimas
Vestuvių fotografavimas neabejotinai yra daugiausiai uždirbti leidžianti fotografijos kryptis. Vis dėlto, ji taip pat išsiskiria ir tiesiog milžiniška konkurencija tarp fotografų, kas yra nemažas minusas. Už vienų vestuvių fotografavimą profesionaliems fotografams mokama apie 1000-1500 eurų, o tai, žinant jog vestuvių fotografavimas dažniausiai yra 1-2 dienų darbas, yra tiesiog milžiniški pinigai. Tačiau, šią sritį patartina rinktis tik tiems, kurie išties puikiai išmano visus fotografijos aspektus, nes nebūdami profesionalais tiesiog nesugebėsite nukonkuruoti tų, kurių teikiamos paslaugos yra kokybiškesnės.

Meninis fotografavimas
Nors daugelis užsiima meniniu fotografavimu tik dėl savęs, siekdami įdomiai praleisti laisvalaikį, tačiau tie, kuriems pasiseka labiausiai, iš to uždirba išties didelius pinigus. Prieš keletą metų buvo parduota brangiausia pasaulyje fotografija – jos kaina siekė 3 milijonus eurų. Viskas ko reikia – tiesiog atrasti išskirtinį vaizdą bei originaliai ir profesionaliai jį pateikti, kas gali jums netikėtai atnešti išties nemažus finansus.

Asmeninės fotosesijos
Nors asmeninės fotosesijos leis uždirbti kiek mažiau nei vestuvių fotografavimas, tačiau tuo pačiu ir konkurencija šioje rinkoje yra mažesnė, tad jei neesate šimtu procentų tikras ar esate pasirengęs išbandyti savo fotografavimo įgūdžius vestuvėse, išbandykite asmeninių fotosesijų darymą. Šiomis dienomis asmeninės fotosesijos vis labiau populiarėja – tiek tarp jaunimo, tiek ir tarp brandaus amžiaus žmonių. Taip, asmeninių fotosesijų kainos nėra ypač didelės – dažniausiai iki 100 eurų už fotosesiją. Vis dėlto, nors tai ir neleis susikrauti turtų, tačiau pragyventi ir dalį lėšų sutaupyti bus tikrai įmanoma.

Rodyk draugams

Fotografija - puikus būdas atsipalaiduoti bei įdomiai praleisti laiką

2014-08-14

Dabartiniai žmonių gyvenimo tempai yra tiesiog milžiniški, todėl kiekvienas stengiamės atrasti sau priimtiniausius būdus atsipalaiduoti. Vis labiau, kaip būdas atitrūkti nuo kasdienybės bei pailsėti, populiarėja fotografija.

Fotografiją galime įvardinti kaip meno sritį, tačiau faktas, jog ja gali užsiimti kiekvienas žmogus. Viskas ko reikia – tai entuziazmas, smalsumas bei geriausias fotoaparatas, kokį žmogus išgali nusipirkti. Kodėl svarbu fotoaparatui netaupyti bei skirti jam maksimaliai tiek, kiek galite? Nuo fotoaparato priklausys jūsų fotografavimo galimybes, tad jei norite neįsisprausti į ypač mažus fotografijos rėmus, investuokite į fotoaparatą kuo daugiau, kas suteiks jums neribotą laisvę.

Fotografija suteikia jums galimybę improvizuoti bei savo idėjas paversti kažkuo realaus. Fotografijoje įdomu ne tik tai, jog galite fotografuoti absoliučiai bet ką, tačiau ir tai, jog tai galite daryti taip, kaip labiausiai norite – iš įvairių kampų ir iš įvairaus aukščio, kas suteikia neribotas galimybes improvizacijai. Būtent dėl to, fotografija yra tiesiog idealus būdas atsipalaiduoti – galite daryti viską taip kaip norite, kada norite ir kur norite.

Belieka konstatuoti tai, jog nors ir yra žmonių, kurie mano jog fotografija skirta tik su menu susijusiems žmonėms, tačiau faktas, jog fotografuodami įdomiai bei turiningai praleisti laiką gali netgi ir visiškai su fotografija bei apskritai – menu nesusiję žmonės. Fotografijos esmė nėra viską padaryti profesionaliai, nes tai nėra darbas – fotografijos esmė yra išreikšti save bei savo idėjas, kas yra neabejotinai vienas iš geriausių būdų norint pabėgti nuo kasdienybės problemų.

Rodyk draugams

Vestuvių fotografų kainos Lietuvoje

2014-08-13

Vestuvių fotografai yra neatsiejamas vestuvių šventės akcentas. Būtent dėl to, vestuvių fotografai yra aktuali tema tarp įvairaus amžiaus žmonių, kadangi vienaip ar kitaip, su šiuo dalyku kiekvienam žmogui tenka susidurti bent keletą kartų gyvenime – tiek per savo, tiek per draugų vestuves. Šiandien kalbėsime apie vieną iš labiausiai „gvildenamų“ temų, susijusių su vestuvių fotografais – kalbėsime apie jų kainas Lietuvoje.

Iš esmės, vestuvių fotografų kainos priklauso nuo daugybės įvairiausių faktorių – miesto, kuriame yra įsikūręs fotografas, jo patirties bei atsiliepimų apie jį iš buvusių klientų. Vis dėlto, bendrą įvaizdį susidaryti galima – vestuvių fotografų kainos svyruoja nuo 300 iki 1500 eurų. Dideliuose miestuose, kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, vestuvių fotografų kainos yra daug didesnės nei tų, kurie yra įsikūrę mažesniuose miestuose, kadangi juose paklausa bei konkurencija yra mažesnė. Vis dėlto, žvelgimas į miestą, kuriame yra įsikūręs fotografas, yra veikiausiai vienintelė galimybė sutaupyti naudojantis jo paslaugomis, kadangi jei norėdami sutaupyti papraščiausiai griebsite mažiausių sumų prašančius fotografus, kurie neišsiskiria didele patirtimi bei gerais atsiliepimais, jie tikrai vargu, ar galės garantuoti aukštą teikiamų paslaugų kokybę. Būtent dėl to, apie pinigus galvokite tik rinkdamiesi miestą, iš kurio samdysite fotografą – visais kitais aspektais žvelkite tik į kokybę.

Apibendrinant, belieka konstatuoti, jog vestuvių fotografų kainos Lietuvoje yra išties įvairios – pradedant nuo sąlyginai nedidelių 300-400 eurų ir baigiant ties ne kiekienam prieinamais 1500 eurų ar net daugiau. Vis dėlto, apie kainą galvokite, kaip ir minėjome, tik žvelgdami į miestą, iš kurio yra fotografas – visais kitais aspektas žvelkite tik į tai, kaip galėtumėte užtikrinti aukščiausią fotografo teikiamų paslaugų kokybę, kadangi vestuvės yra tiesiog per daug svarbi šventė, kad jos metu galėtumėte visu šimtu procentų aukoti kokybę vardan pinigų.

Rodyk draugams

5 brangiausios fotografijos pasaulyje

2014-08-13

Kalbėdami apie fotografijas, neretai žiūrime tai kaip į papraščiausią galimybę įamžinti vienus ar kitus momentus bei pamirštame tai, jog fotografijos gali būti ir menas. Šią situaciją puikiai atspindi 5 brangiausiai fotografijos pasaulyje, kurių milžiniška vertė puikiai atspindi tai, jog fotografija, atlikta profesionalo, gali iš paprasto prisiminimo tapti kažkuo daugiau. Būtent 5 brangiausias pasaulyje parduotas fotografijas šiandien ir apžvelgsime.

5.Edward‘o Steichen‘o The Pond-Moonlight (1904m.). Kaina – 2 090 000 eurų.

Edwardo Steichen‘o The Pond-Moonlight fotografija buvo atlikta daugiau nei prieš šimtą metų – dar 1904m. Praėjus 102m. po jos atlikimo fotografija buvo parduota už įspūdingą sumą – daugiau nei 2 milijonus eurų, kas leidžia šiai fotografijai būti 5 vietoje pagal kainą visame pasaulyje. Fotografija buvo atlikta Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai Edward‘as Steichen‘as, eidamas pas savo draugą, meno kritiką Cherles‘ą Caffin‘ą, išvydo stulbinančią mėnulio bei ežero kombinaciją, kurią nedvejodamas įamžino.

4.Andreas‘o Gursky 99 Cent II Diptychon (2001m.). Kaina – 2 390 325 eurų.

Nors 99 Cent II Diptychon fotografijos tiksli fotografavimo data ir nėra žinoma, tačiau manoma, jog nuotrauka atlikta 1999-2001m. tarpe. Nuotraukoje užfiksuotos spalvingos prekybos centro lentynos, prikrautos daugybe įvairiausių gėrybių – tai yra stulbinanti idėja, kuri buvo realizuota išties įspūdingai, kadangi fotografijos spalvingumas išties žavi.

3. Jeff‘o Wall‘o Dead Troops Talk (1992m.). Kaina – 2 550 000 eurų.

Nors šis paveikslas ir yra 3 pagal kainą pasaulyje ir jis buvo parduotas pakankamai neseniai – 2012m. gegužę, tačiau įdomiausia tai, jog viešų šios fotografijos kopijų nėra. Gaila, kadangi išvysti fotografiją, už kurią buvo sumokėta tokia didelė suma, išties norėtųsi. Vis dėlto, kaina puikiai atspindi, jog šis praeito amžiaus pabaigoje atliktas Jeff‘o Wall‘o darbas yra tikras šedevras.

2.Cindy Sherman Untitled 96 (1981m.). Kaina – 2 780 000 eurų.

Untitled 96 yra 1981m. amerikiečių menininkės Cidy Sherman atlikta fotografija. 2011m. gegužę ši fotografija buvo parduoda už beveik 2,8 milijono eurų, kas leido šiai fotografijai iki tų pačių metų lapkričio mėnesio būti brangiausia fotografija pasaulyje.

1.Andreas‘o Gursky Rhein II (1999m.). Kaina – 3 100 000 eurų.

Vokiečių fotografas Andreas‘as Gursky iki 2011m. lapkričio galėjo džiaugtis tuo, jog jo atlikta fotografija buvo 3 brangiausia pasaulyje parduota fotografija – lapkričio 8-ąją situacija pasikeitė, kai dar vienas šio fotografo darbas tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu pasaulyje, parduotu už daugiau nei 3 milijonus eurų. Fotografija įspūdingai pateikia Vokietijoje tekančią Reino upę, kuri yra tiesiog idealiai sukomponuota su iš abiejų pusių esančiomis žaliomis pievomis. Pažvelgus į šią fotografiją suprasti, kodėl ji yra brangiausia pasaulyje, tikrai nėra sunku, kadangi jos paliekamas įspūdis yra tiesiog neužgožiamas.

Rodyk draugams