BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

5 brangiausios fotografijos pasaulyje

Kalbėdami apie fotografijas, neretai žiūrime tai kaip į papraščiausią galimybę įamžinti vienus ar kitus momentus bei pamirštame tai, jog fotografijos gali būti ir menas. Šią situaciją puikiai atspindi 5 brangiausiai fotografijos pasaulyje, kurių milžiniška vertė puikiai atspindi tai, jog fotografija, atlikta profesionalo, gali iš paprasto prisiminimo tapti kažkuo daugiau. Būtent 5 brangiausias pasaulyje parduotas fotografijas šiandien ir apžvelgsime.

5.Edward‘o Steichen‘o The Pond-Moonlight (1904m.). Kaina – 2 090 000 eurų.

Edwardo Steichen‘o The Pond-Moonlight fotografija buvo atlikta daugiau nei prieš šimtą metų – dar 1904m. Praėjus 102m. po jos atlikimo fotografija buvo parduota už įspūdingą sumą – daugiau nei 2 milijonus eurų, kas leidžia šiai fotografijai būti 5 vietoje pagal kainą visame pasaulyje. Fotografija buvo atlikta Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai Edward‘as Steichen‘as, eidamas pas savo draugą, meno kritiką Cherles‘ą Caffin‘ą, išvydo stulbinančią mėnulio bei ežero kombinaciją, kurią nedvejodamas įamžino.

4.Andreas‘o Gursky 99 Cent II Diptychon (2001m.). Kaina – 2 390 325 eurų.

Nors 99 Cent II Diptychon fotografijos tiksli fotografavimo data ir nėra žinoma, tačiau manoma, jog nuotrauka atlikta 1999-2001m. tarpe. Nuotraukoje užfiksuotos spalvingos prekybos centro lentynos, prikrautos daugybe įvairiausių gėrybių – tai yra stulbinanti idėja, kuri buvo realizuota išties įspūdingai, kadangi fotografijos spalvingumas išties žavi.

3. Jeff‘o Wall‘o Dead Troops Talk (1992m.). Kaina – 2 550 000 eurų.

Nors šis paveikslas ir yra 3 pagal kainą pasaulyje ir jis buvo parduotas pakankamai neseniai – 2012m. gegužę, tačiau įdomiausia tai, jog viešų šios fotografijos kopijų nėra. Gaila, kadangi išvysti fotografiją, už kurią buvo sumokėta tokia didelė suma, išties norėtųsi. Vis dėlto, kaina puikiai atspindi, jog šis praeito amžiaus pabaigoje atliktas Jeff‘o Wall‘o darbas yra tikras šedevras.

2.Cindy Sherman Untitled 96 (1981m.). Kaina – 2 780 000 eurų.

Untitled 96 yra 1981m. amerikiečių menininkės Cidy Sherman atlikta fotografija. 2011m. gegužę ši fotografija buvo parduoda už beveik 2,8 milijono eurų, kas leido šiai fotografijai iki tų pačių metų lapkričio mėnesio būti brangiausia fotografija pasaulyje.

1.Andreas‘o Gursky Rhein II (1999m.). Kaina – 3 100 000 eurų.

Vokiečių fotografas Andreas‘as Gursky iki 2011m. lapkričio galėjo džiaugtis tuo, jog jo atlikta fotografija buvo 3 brangiausia pasaulyje parduota fotografija – lapkričio 8-ąją situacija pasikeitė, kai dar vienas šio fotografo darbas tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu pasaulyje, parduotu už daugiau nei 3 milijonus eurų. Fotografija įspūdingai pateikia Vokietijoje tekančią Reino upę, kuri yra tiesiog idealiai sukomponuota su iš abiejų pusių esančiomis žaliomis pievomis. Pažvelgus į šią fotografiją suprasti, kodėl ji yra brangiausia pasaulyje, tikrai nėra sunku, kadangi jos paliekamas įspūdis yra tiesiog neužgožiamas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą